Krótkie opowiadanie i pytania do tekstu

Pobierz

- dzielenie zwartego tekstu na wyrazy i zdania.. O dziewczynkach, które nie potrafiły zgodnie rysować wspólnymi kredkami i o tym, jak to się skończyło.Na podstawie tekstu ( opowiadanie o niewidzialnym dziecku ) napisz krótkie opowiadanie o przygodzie Muminków i Nini.. - MidBrainart .. Na podstawie tekstu ( opowiadanie o niewidzialnym dziecku ) .. 4.Zachęcam do korzystania z funkcji sprawdzania tekstu na ortograf.pl Dowiecie się, jakie błędy są w Waszej pracy i… skąd się wzięły Oczywiście aplikacja nie wyłapuje wszystkich błędów i nie zastąpi życzliwego polonisty, ale… warto wyelimowć choć część błędów samodzielnie i dowiedzieć się, jak je poprawić.Dużą pomocą w pisaniu opowiadania odtwórczego jest plan wypowiedzi utworzony na podstawie tekstu oryginalnego.. Wersja online; Wersja do wydruku (2 strony) Pytania do tekstu (online) Opowiadanie (5): KREDKI.. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.. Sprawdzenie tekstu pod kątem ewentualnych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub innych.. Mówienie: Umie ułożyć odpowiedź na pytanie dotyczące tekstu, umie ocenić zachowanie bohaterów opowiadania, potrafi nazwać wydarzeniaprzeczytaj go i zamień w krótkie opowiadanie z dialogami..

Krótkie opowiadanie po francusku.

Nagle las się przerzedził i ujrzeliśmy koziołka.. Próbuje ze wsi zrobić miasto.Szedł osiołek ścieżką krętą do miasta na wielkie święto.. Śmiał się, śpiewał: "W tym przyjemność, że święto jest wciąż przede mną.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. mam 8 pokoi: 4 małe pokoje , jeden duży , łazienka , wc , kuchnia.Materiał zawiera: - krótkie opowiadanie.. Polski, opublikowano 11.06.2018.. Lecz osiołek z drogi zboczył, piął się wciąż po stromym zboczu.. Pada deszcz kapu , kap, Idą dzieci człap, człap, człap, Idzie też Oli brat Po kałużach człap, człap, człap.Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. Opowiadanie - jednostkowa, fabularna forma wypowiedzi, która przedstawia zdarzenia w ich chronologicznym i przyczynowo- skutkowym powiązaniu.. Pewnego razu do majstra Wisienki trafił niezwykły, bo mówiący ludzkim głosem, kawałek drewna.. 2021-01-20 11:05:38; Więcej bez odpowiedzi.. 2013-10-28 16:14:33tekstów i obrazów powinno si ę dostosowa ć do indywidualnych mo żliwo ści ucznia i poziomu kształcenia.. 2) Twórcze a) opowiadanie na podstawie lektury; polega ono na wymyślaniu zdarzeń związanych z .Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. - wypełnianie druku wg podanej instrukcji.Opowiadanie jako forma wypowiedzi..

Opowiadanie (1) - ZAZDROŚĆ - pytania do tekstu.

Opowiadanie : Pewnego razu wybrałam się z rodzicami na spacer do lasu.. Pajacyk okazał się niesforny i kapryśny, uciekł od swojego tatusia i przyłączył się do trupy wędrownych cyrkowców, potem wraz z Lisem i Kotem .Streszczenie krótkie.. Na podstawie tekstu napisz krótkie opowiadanie.1.Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z duchem Marleya podczas kolejnych świąt Bożego Narodzenia, w trakcie którego dawny wspólnik przekonuje się , jak jego przyjaciel wykorzystał daną mu szansę.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: 4.Napisz plan wydarzeń do krótkiego opowiadania !. Żona ciągle krytykuje styl wiejski, nie podoba jej się dom męża, jest bardzo wymagająca, chce do wszystkiego osobne pokoje i lepszej służby.. Weryfikacja tekstu pod kątem błędów rzeczowych.. Krótkie opowiadanie po francusku.. Punkty rankingowe: .. NIKOS1604477 Wschodząca gwiazda.. Po przeczytaniu opowiadania odpowiedz na pytania: Co łączyło Jacka i Tomka?. Ten wyrzeźbił z kloca pajacyka i dał mu imię Pinokio.. Mijaliśmy wysokie świerki i gęste jałowce.. Krzyś zjadł wczoraj 6 ciasteczek, a Basia zjadła ich dwa razy więcej niż Krysia, która zjadła ich trzy razy mniej niż Bartek, który zjadł ich dwa razy więcej niż Krzyś.. Odpowiedz.. Uwaga!. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu .30 pytań i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss) ..

Dopasuj odpowiedź do pytania.

Weryfikacja tekstu pod kątem błędów rzeczowych.. Wschodząca gwiazda.. Spróbuj napisać krótkie opowiadanie z wyrazami dziwadło, okulary, piegi , rudy , piłka, zapomnieć, ubierać się oryginalnie , kot .. Prosze o poprawienie tego tekstu chodzi mi o błędy o.. 7 dni temu; .Pytania do tekstu (online) Opowiadanie (4): POSĄDZENIE.. Mieszkaszm w Łapach , przy ulicy leśnikowskiej .. Dlaczego feralnego dnia Jacek miał zły humor?. Można sobie słuchać audiobooka, a później go przeczytać żeby wyłapać rzeczy, których się nie zrozumiało.słuchu, umie przepisywać krótkie zdania oraz je układać, poprawnie zapisuje swoje imię i nazwisko, umie ułożyć odpowiedź na pytanie dotyczące tekstu.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Szlachcic ten opowiada o swojej żonie, która została wychowana w mieście i przeprowadziła się do niego na wieś.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. - zaznaczanie właściwej odpowiedzi (test wyboru).. Rodzaje opowiadania: 1) Odtwórcze - opowiadanie własnymi słowami o wydarzeniach przeczytanych lub usłyszanych.. Wszyscy tam pobiegliśmy.Zadaj pytanie Pytania.. moj dom jest dwu piętrowy .. Któreś z nas dostrzegło na polance - szałas.. Czytanki, teksty, opowiadania i artykuły, którym towarzyszą testy wyboru i ćwiczenia sprawdzające zrozumienie tekstu i umiejętność wyszukania informacji..

Nowe pytania.

Nagle zerwała się burza.. Ćwiczenie 8 Następnie odpowiedzcie na pytania: Jak spodobała się wam wspólna historia?. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. 2020-11-26 05:25:25 Temat wypracowania z "Quo vadis" : Napisz opowiadanie,w którym przeniesiesz się do starożytnego Rzymu i przedstawisz historię spotkania z wybranym bohaterem powieści .Zadaj pytanie; Baza wiedzy / Język polski.. Ile ciasteczek zjadły wszystkie dzieci?Streszczenie krótkie.. Był matutki i pasł sie na polanie leśnej.Różnorodne ćwiczenia na czytanie ze zrozumieniem.. Ćwiczenie 7 Ułóżcie wspólnie opowiadanie o charakterze realistycznym, zaczynając od słów: Nagle rozpętała się straszliwa burza.. Opowiadania z Doliny Muminków to zbiór opowieści o Muminkach - sympatycznych trollach, z których każda stanowi odrębną całość.. Bo gdy w sercu kwitną róże, droga wcale się .Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach: 1.. Możemy je zacząć od sformułowań w rodzaju Pewnego razu… , Opowiem ci dziś historię… , Minęło lato… , Kiedy zobaczyłem ją po raz .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Schroniliśmy się pod ogromnym drzewem.. Każda jest także poświęcona innym problemom: opowiadanie Wiosenna piosenka daje odpowiedź na pytanie: czy to dobrze czy też źle być samotnym; historia Filifionki dowodzi, że nie warto martwić się na zapas; opowiadanie o Homku .Ja polecam audiobooki z Mcmillan.. Mówiono mu: "Idźże prosto, nie unikaj dróg i mostów!. Musisz szybko iść do celu, by się cieszyć i weselić.".. Formatowanie tekstu - czytelność -> akapity, nagłówki, oznaczenie najważniejszych elementów tekstu 2. .. 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.. - układanie jak największej ilo ści pyta ń do danego tekstu.. Czy Tomek zasłużył na takie traktowanie?Test sprawdzający rozumienie opowiadania Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania Pewnego razu wybraliśmy się do lasu na jagody.. odpowiedzi: 0.. Poradniki z kategorii.Wiersze, krótkie opowiadania.. Praca z tekstem.Rozważ problem i uzasadnij swoje stanowisko, odwołując się do podanego fragmentu "Przedwiośnia" S. Żeromskiego oraz do innych tekstów kultury.. Interpretacja wiesza Jana Kasprowicza XL " Aż mu cała rozpala się dusza "Polski, .Napisz krótkie opowiadanie.. 2013-04-30 18:51:52 Napisz opowiadanie odtwórcze ballady ,,Powrót taty" 2011-01-27 18:18:56 Na podstawie przeczytanego tekstu określ, jaka była rola tragedii antycznej.. Opowiadanie twórcze wymaga większego wysiłku, sprawności językowej i fantazji.. Jak zachowywał się w stosunku do Tomka?. O tym, jak łatwo jest kogoś zranić pochopnym i fałszywym oskarżeniem.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt