Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej o atenie

Pobierz

Zeus, aby do tego nie dopuścić .Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (co najmniej 8-10 zdań).. poleca 74 % .. 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.. Opowiedz jedną z przygód Ateny odwołaj się do informacji.. Opowiadanie.. Bardzo proszę o szybką odpowiedź <3W jej postaci przetrwała pamięć o tym, że to kobiety, a nie mężczyźni, dokonywały wynalazków związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa domowego.. O czym wy pisaliście ?. Niobe, żona Tantala szczyciła się siedmioma synami i siedmioma córkami, bogowie zabili wszystkie jej dzieci.. Jej świętym zwierzęciem jest sowa, a rośliną - oliwka.Jej rzymskim odpowiednikiem jest MinerwaNapisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz obie wybrane postacie.. Opowiadanie to krótki utwór narracyjny pisany prozą o prostej, najczęściej jednowątkowej fabule.. Tytułowym bohaterem opowiadania "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów jest dwunastoletni eskimoski chłopiec.. Wiem, że akapity i błędów nie robić, ale co po za tym ?. Druga strona:Opis przygody Adasia w psim raju, Adaś Niezgódka zawsze podziwiał umiejętność latania, którą posiadał pan Kleks i wiele razy starał się go naśladować, lecz nigdy nie udało mu się wznieść w górę.Aż pewnego dnia, po tym jak nabrał powietrza w płuca, poczuł dziwną lekkość i zaczął unosić się nad ziemią.Mitologia grecka - zbiór mitów przekazywanych przez starożytną grecką tradycję opowieści o bogach i herosach, wyjaśniających miejsce człowieka w świecie, oraz samo funkcjonowanie świata, jego stworzenie i historię.Z mitologii czerpano wiedzę na temat świata i rozwijano na tej podstawie normy etyczne wyznaczające miejsce człowieka w ustalonym porządku świata.Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' zadanie dodane 5 grudnia 2010 w Język polski przez użytkownika blendi2710 ( 270 ) [Szkoła podstawowa] w-pustyni-i-w-puszczyCo to jest opowiadanie?.

Napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej.

Pamiętaj, żeby twoj; Wymyśl nowa pszygody elfa i jego siostry erki.. Prometeusz był jedną z najbliższych człowiekowi postaci mitologicznych.. Rzymską odpowiedniczką Ateny jest Minerwa.. TO POTRAFI

Napisz opowiadanie w zeszycie.

To miał być dzień jak każdy.. Prościej mówiąc, narrator opowiada o jakimś zdarzeniu.. Typy opowiadań Opowiadanie twórcze Wymyślasz historię i ją spisujesz.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .Przygody Anaruka - opis wybranej przygody Anaruka.. Proszę o opowiadanie mitu "O Atenie" .. Odpowiedzi typu nie wiem usuwam.. Jej atrybutami są: włócznia,tarcza i łuk.. Ale temat opowiadania może być też bardziej niezwykły (np. spotkanie z ufoludkami) - wtedy będzie to opowiadanie .Postacie z mitologii greckiej Na podstawie "Mitologii" J. Parandowskiego oraz "Mitologii starożytnej Grecji" M. Pietrzykowskiego; Absyrtos - syn Ajestesa, brat Medei, która go zabiła, gdy uciekała razem z Jazonem; Achilles - syn Tetydy, ojciec Neoptolemosa; kąpany przez matkę w Styksie, miał ciało nieczułe na razy oprócz pięty, w którą ugodził go ParysJak napisać dobrze wstęp do opowiadania ?. Polecane teksty: 85% Która z kobiet występujących w Quo Vadis jest najbliższa twojemu ideałowi kobiecości .Napisz opowiadanie twórcze z opisem sytuacji, krajobrazu lub przeżyć wewnętrznych..

Bogini ...Napisz opowiadanie twórcze o jednej z przygód Ateny.

242 .Opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej (polecenie 13 z testu) prześlij na e-mail: , do 30 kwietnia.. 2021-01-20 11:05:38; .. że dzieło Arachne (przedstawiające sceny mitologiczne) jest piękniejsze, bogini z wściekłości podarła misternie zdobioną tkaninę.. Anaruk żyje razem z rodzicami w osadzie na Grenlandii.. Jest świetnym wodzem i sprawiedliwym królem.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Author: Sony Created Date:Klasa V B na lekcję języka polskiego przygotowała foldery o wybranej postaci mitologicznej.. Poprosił wówczas Momosa o to, by zdobył jej łuk.. Niobe - archetyp cierpiącej matki.. Chociaż bogini nie rozstawała się z bronią, olimpijski żartowniś bardzo szybko uporał się z zadaniem.. Jest przezorny i nieufny (z nieufnością odnosi się do Ateny), wszędzie wietrzy podstęp.Herakles - symbol odwiecznego snu o potędze, marzeń człowieka, by być silnym i szlachetnym jak bogowie.. 1 Historia 2 Przydomki Ateny 3 Atena w sztuce 4 Świątynie Ateny 5 Nawigacja Tuż po zajściu w ciąże Metis, Gaja (lub Temida) wypowiedziała przepowiednię, według której po córce urodzi się syn, który wypędzi Zeusa z Olimpu i przejmie władzę..

W opowiadaniu mogą pojawić się postaci drugoplanowe, opisy, refleksje.

grecka - bogini mądrości i słusznej wojny.. Twój pierwszy dzień w szkole, spotkanie z jakąś ciekawą postacią, przygoda, która spotkała Cię na wakacjach.. Wyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. Kasandra - archetyp złej wieszczki, zwiastującej katastrofy i nieszczęścia.. Napisz opowiadanie; Prosze o pomoc w napisaniu nowej przygody Elfa i Jego siostry Erki jest to lektura sposob na Elfa; Napisz opowiadanie o przygodach Mary LennoxAtena (gr.. "Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.. Nie .Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' zadanie dodane 5 grudnia 2010 w Język polski przez użytkownika blendi2710 ( 270 ) [Szkoła podstawowa] w-pustyni-i-w-puszczyNapisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia.. W tym czasie tkaczka uciekła do lasu i powiesiła się na gałęzi.. Atena wyskoczyla z glowy Zeusa, dlatego stala sie boginiè mèdrošci .. Bogowie nie wydali mi się obcy, opisując Dionizosa miałem przed oczami jego pulchną posturę, Atena była wojowniczką, Zeus dostojnym .Wymyśl nową przygodę Elfa i jego siostry Erki.. Atenie przypisuje się wynalezienie glinianego garnka, pługu, grabii, jarzma dla wołu, uzdy dla konia, rydwanu i okrętu.Zadanie: napisz opowiadanie o przygodach wybranej postaci mitologicznej .. Jakby co to wstawiam te pytanie 2 raz tylko, że z 25pkt.. Składały się z kilku elementów.. Pierwsza strona: - imię i nazwisko autora oraz tytuł mitu, - hasło reklamowe zachęcające do przeczytania mitu, - ilustracja przedstawiająca wybranego bohatera.. Dzięki niej napisałem sprawdzian z historii na piątkę.. Chociaż to był sen, nie myślałem o niczym innym tylko o tej niezwykłej przygodzie.. Wykorzystał do tego Hermesa, któremu powiedział o nowym stworzeniu, jakie .Jest przebiegłym człowiekiem, o ogromnym doświadczeniu.. Bogini opowiadanej w innych mitach.. Od czego zacząć ?. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.. nie wiem o czym jeszcze, pamiętnik jakiejś typiary ;p Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-03-21 17:42:08Napisz opowiadanie (może być z dialogiem), którego bohaterami będą postaci znane ci z mitologii.. Nie cofa się przed żadnym niebezpieczeństwem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt