Sprawdzian z zemsty pdf

Pobierz

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Uzupełnij tekst (6p.. Rodzaj literacki "Zemsty".. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.Kto ile razy przekraczał mur, czyli co wiem o "Zemście" Aleksandra Fredry?. [przypis redakcy ny] ²⁸spaźnia—formaniedokonanaodczasownika:spóźnić.Dziśużywasięformy:spóźnia.. Przeczytaj dokładnie zadania i wykonaj polecenia.. Udostępnij.. Gatunek: komedia.. W jaki sposób im przeszkodzil ?. Papkin 7.Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Sprawdzian nr 4.. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Cześnik 2.. ): Fredro został właścicielem zamku w po swoim z Zofią z Jabłonowskich.. 9474 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Imię i nazwisko: Liczba punktów: Klasa: Ocena: Przed Tobą jest test dotyczący komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta".. Kto mówi te słowa: " Hej!. Gerwazy daj gwintówkę!Pokój w zamku C z e ś n i k a , drzwi na prawo, lewo i w środku, stoły, krzesła etc, gitara angielska na ścianie.. Fredry.Sprawdzian wiadomości z lektury pt. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Test z lektury "Zemsta".. Test składa się z 12 pytań.. Ponieważ jak wiemy jest to lektura obowiązkowa, większość uczniów naszego gimnazjum ten film obejrzała.. Czyje to powiedzenie: Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba?. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?.

xd.^ 2010-01-01 17:51:18 Mieliście już sprawdzian z '' Zemsty " albo 'Latarnika"?

Z obowiązku zainteresował się starymi przechowywanymi w tym miejscu.znajomosc tresci lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Zawiera 32 pytań.. Co jest jednym z glównych wątków ?Plik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 20121 Opracowała: mgr Magdalena Bilińska Imię i nazwisko nr, klasa data, gr.. Odpowiedzi zaznaczaj na karcie odpowiedzi.. Pamiętaj wszystkie zadania są ważne.Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. [przypisredakcy ny] ZemstaTest z lektury "Zemsta" (Aleksander Fredro).. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Rozwiąż test!Punkt kulminacyjny "Zemsty" następuje, gdy: a) Cześnik wyzywa na pojedynek Rejenta b) Cześnik dyktuje list Dyndalskiemu c) Wacław żeni się z Klarą d) do domu Cześnika wchodzi Rejent RozwiązaniePlik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z "Zemstą" Aleksandra Fredry wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.. a) Nazywał siebie "Lwem północy".Konkurs z wiedzy o "Zemście" wymyśliłam w chwili gdy na ekrany wszedł film pod tym samym tytułem.. Skomentuj.. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. Została zachowana oryginalna pisownia autora..

Wszystkie sprawdziany podzielone są na grupy A i B. Wszystkie pliki są do pobrania w formacie PDF.

Zapraszam do rozwiązywania testu.. - chwaląc się swoimi przygodami.. Zawiera 9 pytań.. Pomyliłeś się przekreśl i zapisz poprawnie.. Jednocześnie poloniści zapoznali młodzież z utworem " Zemsta" Al.. ilość materiałów: 74Lekcje z lekturą "Zemsta" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-zemsta-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać światZemsta to komedia Aleksandra Fredry, która została wystawiona po raz pierwszy w teatrze w roku 1834, natomiast pierwsze wydanie książkowe ukazało się cztery lata później.. Historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które autor znalazł opisane w dokumentach swojej żony.. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą.. Gatunek literacki "Zemsty".. Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1.. Zwierzę z Nilu - dowód miłości w "Zemście".. Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Głównymi bohaterami są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek..

Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.17.

#jezykpolski #lektura #fredro #zemstaPlik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012.Matematyka z kluczem.. Dorota 5 lat temu.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. .1 TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. Format PDF, 270,29 KB.- z wdową.. W którym roku napisana była zemsta?. Nie używaj korektora, ołówka.. Czy Podstoliny zgodziła się na oświadczyny Cześnika?. Kiedy rozgrywa się akcja ?. Sprawdziany oraz odpowiedzi do testów z serii Matematyka z kluczem dla klas 7, 8.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. Cześnika 3.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.²⁷wzięty z błonia — tzn. młody (źrebaki do lat trzech lub pięciu przebywały swobodnie w stadninie, na błoniu), eszcze nie u eżdżony, dziki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt