Charakterystyka porównawcza hektora i

Pobierz

Achilles i Hektor byli bardzo dobrze zbudowani i silni, przez co wzbudzali podziw oraz lęk wśród nieprzyjaciół.Hektor jest osobą zdecydowanie bardziej opanowaną niż jego przeciwnik.. Obydwaj mężczyźni byli bardzo młodzi i wysportowani.. Byli oni dobrze urodzeni i nienagannie wyglądający: emanowali urodą i wdziękiem, byli mężni i dobrze zbudowani.. Achilles jest wojownikiem Greckim, a Hektor jest synem króla Priama i przywódcą wojsk Trojańskich.. Natomiast Achilles był nieustraszony, bo wiedział, że i tak mu nic nie grozi.. Inni żołnierze ufają mu, polegają na jego doświadczeniu wojskowym.. 22 października 2020 0 Przez admin Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Przy tym trzeba zwrócić uwagę na postawę obu postaci wobec jakiegoś problemu.. Obydwaj także troszczyli się o swój honor i pragnęli sławy pośmiertnej.. Wybrał postawę odpowiedzialności za swoje czyny i wolał umrzeć jako bohater niż zostać zhańbionym swoim tchórzostwem.. Achilles to bardzo atletycznie zbudowany, porywczy, waleczny, mściwy wojownik.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.. W swojej pracy uwzględnij wartości, .. bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Achilles i Hektor to bohaterowie "Iliady" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.Charakterystyka Hektora w formie skargi skierowanej do Zeusa zadanie dodane 20 grudnia 2010 w Język polski przez użytkownika monikajozwiak ( 10 ) [Szkoła podstawowa] charakterystykaNapisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora..

... charakterystyka-porównawcza -1 głos.

Potrafił okazywać ludzkie uczucia - współczucie, żal, serdeczność, ale z drugiej strony był mściwy i żądny chwały.Charakterystyka porównawcza Cześnika i Rejenta, Aleksander Fredro - Zemsta - streszczenie, opracowanieHektor - charakterystyka • Iliada.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie wHektor i Achilles - charakterystyka porównawcza postaci.. Hektor i Achilles to bohaterowie "Iliady" Homera.. Sam zaś umiera z rąk Achillesa.. Nie jest egoistą, a w pojedynku z Achillesem nie traktuje ewentualnego zwycięstwa jako źródła własnej sławy, lecz możliwości ulżenia Trojanom w walce.. Nic jednak nie tłumaczy jego strasznego zachowania, czynów i niesłychanej żądzy zniszczenia.Z kolei Hektor to potomek Priama, najszlachetniejszy rycerz Troi i znakomity jej obrońca.. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. Tu można zastosować dwie drogi - najpierw kontrastowo scharakteryzować jedną osobę, potem drugą, a na końcu porównać .Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa; Pobierz, wysyłając SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505 Wpisz otrzymany kod : Po wpisaniu kodu, wciśnięciu "Pobieram PDF/DOCX" pobieranie zacznie się automatycznie.. Najodważniejszy trojański wojownik, zaangażowany i zdeterminowany..

"?Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.

Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą.. Podsumowując uważam, że Achilles miał dwojaką naturę.. Ponadto obaj byli silni, dzielni i nieustraszeni.Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.. 1,070 wizyt.Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Są oni postaciami wyolbrzymionymi, mitycznymi, a losem ich .Jednak tylko Hektora można naprawdę szanować, pozostał bowiem szlachetnym, czułym i mądrym człowiekiem.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Syn króla Priama i Hekabe, mąż Andromachy i ojciec małego Astianaksa.. Jak rozumiesz słowa poety: "Tak oto na obu nogach […] idzie pan Cogito przez świat zataczając się lekko.. Błąd!. Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.. Hektor zostaje wysłany do trojańskich kobiet, by prosić je o wznoszenie modłów do Ateny.. Hektor jest postacią szlachetną, wzorem wojownika i obrońcy państwa przed najeźdźcą.Charakterystyka porównawcza Uwaga!. (2/2) Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza, Homer Iliada - streszczenie i opracowanieZadanie: charakterystyka porównawcza achillesa i hektora Rozwiązanie: achilles był synem peleusa, księcia tesalskiego, i pięknej tetydy, boginki morskiej był Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43 Język Polski charakterystyka Merkucja 2009-05-07 15:51:40 Napisz cechy Achillesa i Hektora 2015-11-02 15:51:25Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Podczas wojny trojańskiej stał się zabójcą Patroklosa, najlepszego przyjaciela Achillesa.. 0 odpowiedzi.. Bardzo lubił broń, którą chętnie się posługiwał.. Podsumowując, obu bohaterów cechuje męstwo i waleczność.. Dumny i zapalczywy charakter przyczynił się do egoistycznego, samolubnego zachowania się.Wspólczuł on ojcu Hektora - zapłakał nad jego losem.. Hektor zawsze do.Charakterystyka porównawcza aby ją wykonać należy zestawić dwie lub więcej postaci, pokazać podobieństwa i różnice.. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Jego postawę cechuje patriotyzm i umiłowanie swego narodu.. Kategoria Język Polski Wkuwam.sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Przydatność 65% Charakterystyka Achilesa i Hektora.. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Za źródło sporu uważa się wydarzenie, które miało miejsce na weselu .Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi..

2010-09-24 17:52:09 Co to jest charakterystyka porównawcza ?

Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi.. Inne achillesa, charakterystyka, hektora, porównawcza Post navigation..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt