Opowiadanie twórcze na temat mitu

Pobierz

Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. Napisz inne zakończenie mitu.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy-powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.. Word i prześlij do oceny.odpowiedział (a) 12.02.2011 o 19:48.. W takim opowiadaniu bierzemy pod uwagę cechy charakterystyczne gatunku, do którego będziemy nawiązywać, czyli mitu lub przypowieści.. Wyobraź sobie, że masz przygotować scenariusz gry komputerowej na podstawie przygód Heraklesa.opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Pewnego dnia w Warszawie….. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Temat: Co by było gdyby Demeter nie znalazła swojej córkiTemat: Ćwiczenia w poprawnym redagowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. uwzględnia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosi.Przydatne sformułowania: Było piękne, zimowe popołudnie….. Syzyf z zapałem zabrał się do pracy, gdyż myślał, że to błahostka.TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu?. Dedal był wielkim greckim artystą i budowniczym, który przebywał na Krecie z rozkazu króla Minosa..

Proszę wybrać jeden temat.

Zbudował on słynny labirynt dla Minotaura (pół człowieka pół byka) syna żony władcy, Pazyfae i byka.. To oznacza, Že musisz wykazaé sieŻył długo, ale w końcu przypomniano sobie o nim w piekle.. Król bogów połknął boginię, by przepowiednia nie miała szans się spełnić.Opowiadanie twórcze Budowa opowiadania twórczego .. czesnej wersji mitu, baéni, legendy, przypowieŠci, Przyktadowe tematy opowiadaó twórczych: .. Na egzaminie opowiadanie twórcze bedzie zawsze zwiazane z trešciQ lektury obowiazkowej wskaza- nej w poleceniu.. Zapoznaj się z definicją- opowiadania twórczego na podstawie mitu czy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu.. Była piękna, słoneczna niedziela….. (nauczenie zdalne, język polski) - YouTube.Witaj.. Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….Napisz współczesną wersje opowiadania mitu o Odyseuszu(możesz też inny mit).. Wymyśl i zapisz w zeszycie ciąg dalszy opowiadania "Co by było, gdyby Syzyf zrozumiał, że popełnił błąd, strącając Tanatosa do lochu?".

Napisz opowiadanie.

Po zakończeniu swego zadania grek zapragnął opuścić Kretę i powrócić do ojczyzny, jednak król nie chciał wyrazić zgody na .Na podstawie dowolnego, omawianego na poprzednich lekcjach mitu napisz opowiadanie odtwórcze pod tytułem "Niezwykła przygoda".. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Koniecznie zapisz je w edytorze tekstu np.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. rozpoczynając od słów :Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Ćwiczenia - do wyboru.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, a przykład przeniesionych w czasy współczesne.. Musi jednak zawierać charakterystyczne cechy gatunku : mitu(s.258) lub przypowieści (s.251).Mit o Dedalu i Ikarze.. Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. Twoim zadaniem będzie napisać opowiadanie twórcze na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. przeczytaj→ 1. podsumuj wiadomości → "Jak napisać opowiadanie twórcze"Tworzą one fabułę i najczęściej są ułożone w kolejności chronologicznej ( [LINK] .. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjamiMówiliśmy już o opowiadaniu twórczym na podstawie mitu lub przypowieści, więc podstawowe zasady już znacie..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Przypomnij sobie jeszcze raz : 2.. Na początek przypomnijmy sobie czym jest mit, a czym przypowieść .. Pewnego razu….. Zapoznaj się z informacjami z podręcznika - str. 269.. Tam, w Hadesie wymierzono mu karę: miał wtoczyć wielki kamień na wysoką i stromą górę.. Znienacka zaskoczył go Tanatos, który uciął mu pukiel włosów i jego krnąbrną duszę zabrał do podziemia.. Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przykład przeniesionych w czasy współczesne.. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Na początek dokładnie zapoznaj się ze wzorem takiego opowiadania zamieszczonym w podręczniku na str. 270.inne zakończenie mitu.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt