Kamienie na szaniec test samequizy

Pobierz

Test z lektury kamienie na szaniec (aleksander kamiński).. Kto jest autorem książki pt. "Kamienie na szaniec"?. Test wiedzy z lektury pt."Kamienie na szaniec" DRAFT.. Kamienie na szaniec Książka przypomina gawędę harcerską.. Książka jest prawdziwa w warstwie psychologicznej: "Młodzi, opisani w Kamieniach na szaniec są tacy, jacy byli naprawdę, mówią swymi własnymi słowami, dzielą się ….. Kamienie na szaniec na egzaminie.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. Udostępnij.Super!. !Masz niedługo sprawdzian ze znajomości lektury "Kamienie Na Szaniec"?. Test z "Kamienie Na Szaniec ".. Rozwiąż nasz test wiedzy z lektury i przekonaj się, czy dobrze zapamiętałeś losy Alka, Rudego i ZośkiKto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?. Test sprawdzający znajomość treści lektury.Klasa 7 Klasa 8 do egzaminu Polski lektury.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Dodaj do ulubionych.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26.Kamienie na szaniec to: a) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Alek nazywał się maciej aleksy dawidowski..

Kamienie na szaniec test z lektury .

Czytaj dalej.. Ten test może Ci pomóc.. Część 1.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.Quiz wiedzy z lektury kamienie na szaniec.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz SłowackiKamienie na Szaniec - Quiz 2 - Same Quizy, Czas Dzieci.. 1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy d) .Darmowy quiz: "Kamienie na szaniec" - Test z Lektury w kategorii Szkoła podstawowa"Kamienie na szaniec" to lektura czytana obowiązkowo przez wszystkich Polaków.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebiePlay this game to review Education.. b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. Wzorowany na sprawdzianie, który sama pisałam w szkole.Test wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec".. We wtorek ósmoklasiści zmierzyli się z jednym z … Egzamin ósmoklasisty 2021 z języka polskiego odbył się we wtorek rano.Kamienie na szaniec na egzaminie.. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c) Gdynia d) .Test zawiera 34 pytań..

Kamienie na szaniec Test.

Rozwiązanie.. Brakuje odpowiedzi.. xX_Zaczytana_Xx.. Kamienie na szaniec Test.. 41) "Alek" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) Szare Oddziały b) Szare Grupy c) Szare Drużyny d) Szare Szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy d) opowiadania 4) Nazwa drużyny .Kamienie na szaniec - walka z okupantem.. Jak nazywał się zespół harcerski, do którego należeli Alek i Rudy?. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.W tym quizie sprawdzisz swoją wiedzę na temat książki ,,Kamienie na Szaniec" Aleksandra KamińskiegoKAMIENIE NA SZANIEC - Test z lektury!. Jakiego przedmiotu uczył Zeus?. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. Test wiedzy z lektury pt."Kamienie na szaniec .Kamienie na szaniec.Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury na poziomie trudnym.. Rozwiąż test!Wpisz lub zaznacz właściwą odpowiedź.Play this game to review Polish..

0%Kamienie na szaniec - Test.

Sprawdź czy dobrze znasz tę lekturę!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.,,Kamienie na szaniec" Test wiedzy.. Ta stara wiedźma cię nie zaskoczy!. 16 Obserwuj autora.. Rozpocznij test.. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c) Gdynia d) Warszawa 4) Najważniejsze wątki utworu: a) życie młodych ludzi w .Kamienie na szaniec - - Test.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. 1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. Autor przybliża losy młodzieży polskiej w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej.. CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy.Kamienie Na Szaniec Test Z Odpowiedziami : Test Z Lektury Kamienie Na Szaniec Samequizy / Tegoroczny egzamin zorganizowany został na nowych zasadach w związku z pandemią.. wg Agatajudkowiak.. Test składa się z 12 pytań.. Czas na odpowiedź: 10sekund.. Przewiń.. Sprawdź, ile pamiętasz z "Kamieni na szaniec".. Główni bohaterowie "Kamieni na szaniec" to: Preview this quiz on Quizizz.. Napisz, na jakie pytania odpowiada czasownik.. przygotuj się na test z lektury "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego..

Kamienie na szaniec Odkryj karty.

kowal3214 9 miesięcy temu.. wg Zakrzewska..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt