Opowiadanie z lektury pinokio

Pobierz

XXI Pinokio zostaje schwytany przez wieśniaka, który go zmusza, żeby pilnował kurnika jako pies łańcuchowy.. Był zdrów i cały.. Rozdział XVIII.Pinokio błyskawicznie doszedł do siebie.. streszczenie synalek szlachecki.. Przyszedł gospodarz i wziął pajaca za szkodnika, który porywa drób z kurnika.. Zmienił zdanie dopiero, gdy czarne króliki przyniosły dla niego trumnę (wiedziały, że skoro nie wypił lekarstwa, to niedługo umrze).. Przerażony Pinokio nie wiedział co się dzieje.. Obejrzyj krótki filmik.. 1) Kto był ojcem Pinokia ?. Przerażony Pinokio nie wiedział co się dzieje.. W końcu Pinokio przestaje być marionetką i staje się chłopcem.. Pinokio długo wierzgał w niewoli aż zapadłą noc.. Tę lekturę szybko się czyta, ponieważ przygodyAkcja "Pinokia" zaczyna się, gdy w ręce stolarza Wisienki trafia niezwykłe, mówiące drewno.. W miarę upływu czasu, kiedy opowiadał, nos stawał się coraz dłuższy, aż osiągnął takie rozmiary, że pajac nie mógł się poruszać.Pinokio zgłodniał i aby się posilić, wszedł do winnicy, by zerwać trochę winogron.. Dziwne dźwięki wydawane przez pieniek.. Widzowie zaczęli wychodzić i narzekać, że stracili pieniądze.Zadanie: napisz opowiadanie o jednym ze złych czynów pinokia Rozwiązanie: złym czynem pinokia była sprzedaż książki, na którą jego tata długo i ciężko pracował Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Pinokio to psotny, ożywiony pajacyk wystrugany z czarodziejskiego, drewnianego klocka przez ubogiego stolarza- Dżeppetto..

Nocą obudziły go szmery.Napisz opowiadanie o Pinokio poleca81% Język polski .

Ale była to ryba, którą widziano gdy utonął jego tatuś.. a) winogrona b) arbuz c) banan d) mięso e) chleb f) gruszki 3) Dlaczego Pinokio nie mógł otworzyć drzwi do domu gdy wrócił jego tato ?Pinokio opowiadanie Książki - porównanie cen w sklepach internetowych.. Opowiedział wróżce swoje przygody.. Dżeppetto z niezwykłego drewna struga pajaca.. Pinokio - Rozdział XXVII Wielka bitwa Pinokia z kolegami, z których jeden zostaje ranny.Jeśli jutro jest test z lektury w szkole ,a ty chcesz się sprawdzić Czy napiszesz na 5-6 dobrze trafiłeś/aś .. Test znajomości lektury ,,Pinokio" .. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale avengers zwierzeta muzyka przyjazn anime sherlock.Pinokio - Test.. Musi tam pobiec, a później pójdzie do szkoły.. Została przetłumaczona na dwieście czterdzieści języków i chyba nie ma na świecie nikogo, kto nie słyszałby o przygodach niesfornego pajacyka.Pinokio odmówił wypicia gorzkiego lekarstwa.. Pajacyk odznacza się długim spiczastym noskiem, który jest także probierzem uczciwości - wydłuża się kiedy właściciel jego kłamie, a powraca do normalnego stanu, kiedy pajac powie prawdę.Pinokio - streszczenie szczegółowe.. Pinokio, widząc gruszki, zażądał, by mu je obrać.Pinokio błyskawicznie doszedł do siebie..

Wieloryb napił się wody a pinokio wpad do jego brzucha żeby wyciągnąć Dżeppetta.

nieokreślony , prawdopodobnie XIX wiek, wiadomo jedynie, że Pinokio spędził 5 miesięcy w Krainie Zabawy, także 5 miesięcy tata Pinokia spędził w więzieniu, 2 lata Dżepetto był w brzuchu rekina.Jak dobrze znasz lekturę "Pinokio,, Super!. Praca przy rzeźbieniu Pinokia.. Polecamy Pinokio z opracowaniem i streszczeniem, PINOKIO, Pinokio.. 9.Pobyt w domu Wróżki.. Pewnego dnia Pinokio uciekł z domu i zwrócił się do policjanta, że jego ojciec go bije i kara.. XXII Pinokio wykrywa złodziei i w nagrodę zostaje wypuszczony na wolność.Pinokio - plan wydarzeń 1.. Jak Pinokio zobaczył Dżepetta był bardzo ucieszony.. —- mruczał do siebie.. Sprzedał więc elementarz.. Dżeppetto zostaje zamknięty w więzieniu.. Pinokio ucieka z domu.. Oprócz: Opowiadanie o ucieczce z domu pinokia.. List zachęcający do przeczytania książki "Pinokio", w którym Pinokio dostaje od Ogniojada Pięć złotych monet, ale zamiast zanieść je ojcu, idzie z Lisem i Kotem na Pole Cudów.. Miał pecha i wpadł w pułapkę na kuny.. 9.Carlo Collodi (, pisarz i publicysta, walczył o zjednoczenie Włoch, jego najpopularniejszy utwór to "Pinokio".. Bardzo chciał zobaczyć przedstawienie, ale nie stać go było na bilet.. Pinokio jednak nie chciał tego .Pinokio powinien iść z nimi, a do szkoły pójdą jutro..

Pinokio, choć był przerażony, nie zgodził się na taką zamianę.Pinokio - z treści lektury - Test.

Wdety drewniany pajacyk wpadł do wody.. W domu świerszcz chciał przekonać Pinokia, że źle postępuje i nie powinien tak robić.. Opowiedział wróżce swoje przygody.. Znałem cał ą rodzin ę Pinokiów: Pinokio-ojciec, Pinokio-matka, dzieci teŜ Pinokie; wszystkim doskonale si ę wiodło.. Dżepetto trafił do więzienia a Pinokio się z tego bardzo cieszył.. Już zdrowy Pinokio opowiedział wróżce swe ostatnie przygody.. 4.Pinokio próbuje radzić sobie sam.. Pinokio idzie do szkoły.. Wtedy zostaje okradziony.. Wszyscy puścili się pędem, a na ich czele gnał Pinokio.. W miarę upływu czasu, kiedy opowiadał, nos stawał się coraz dłuższy, aż osiągnął takie rozmiary, że pajac nie mógł się poruszać.Papier toaletowy super sprawdził się w kolejnej roli!. Ogniojad łapie Pinokia.. Wizyta Dżeppetto u Majstra.. Niestety, skłamał, mówiąc, że zgubił złote monety.. Pinokio zostaje złapany przez wieśniaka, który robi z niego psa podwórzowego.. Najbogatszy z nich chodził na Ŝebry.XX Wypuszczony z więzienia Pinokio chce wrócić do domu Wróżki, ale po drodze spotyka okropnego węża, a potem wpada w paści.. Kukiełki chciały zaprzyjaźnić się z Pinokiem, jednak gdy ten wszedł na scenę zepsuł przedstawienie.. Nie nadaje się ono na zwykłą nogę od stołu, więc rzemieślnik daje je w prezencie przyjacielowi imieniem Dżepetto.. Opowiadał mu o zabawkach , próżniactwie i wiecznych wakacjach.W rzeczywistości reżyser nie był taki zły, chciał raczej nastraszyć Pinokia za ego zachowanie, powiedział, ze baranek musi być upieczony, więc jeśli Pinokio chce ujść z życiem, do ognia zostanie wrzucony Arlekin., czyli jedna z kukiełek..

Przygoda Pinokia - opowiadanie na podstawie książki Książka Carlo Collodiego pod tytułem "Pinokio" należy do najbardziej popularnych dzieł literatury dla dzieci.

Sprawdź się!. Pinokio został zabrany do chaty i przywiązany przy budzie, aby zamiast psa pilnować obejścia.. Ten wyrzeźbił z niego pajacyka, bowiem doskwierała mu samotność i łaknął towarzystwa.Pinokio natomiast zaczął opowiadać o tym, co mu się przydarzyło, jednak tak szybko i chaotycznie, że zmęczony Gepetto zrozumiał jedynie, że jego synek jest okrutnie głodny i wyjął z kieszeni trzy gruszki, mówiąc: - Właściwie miało to być moje śniadanie, ale podzielę się z tobą, mój biedny Pinokio.. Kłótnia staruszków.. Świetlik powiedział, że spotkała go kara za chęć przywłaszczenia cudzej własności.. Znalezienie kawałka drewna przez Majstra Antonia.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: mowa oskarżycielska edypa.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Jednak podczas opowiadania pajacowi coraz bardziej wydłużał się nos.. Dżeppetto w więzieniu.. Pierwsze psoty pajacyka.. Za karę wydłużył mu się nos.. Nagle nadszedł wieśniak i oskarżył Pinokia o kradzież kur.Pinokio, który ożywa na początku książki, musi poprzez trudne i nieraz bolesne lekcje nauczyć się, jak być hojny.. 1) Majster Antoni był nazwany Wisienką, gdyż: a) maił ubranie w wiśniowym kolorze b) czubek jego nosa był błyszczący i czerwony jak wiśnia c) nosił perukę w kolorze wiśniowym d) lubił jeść wiśnie 2) Dżepetta nazwano Mamałygą, ponieważ: a) bardzo wolno się poruszał b) bardzo wolno mówił .— Jakie mu nada ć imi ę?. a) Gepetto b) majster wisienka c) rybak d) gołąb e) wróżka f) lis i kot 2) Co zjadł Pinokio jak spalił nogi ?. Gorzkie rady Gadającego Świerszcza zakończone jego śmiercią.. Podróż do Krainy Głupków.. Więc ta przygoda była bardzo szczęśliwa i się zakończyła bardzo dobrze i Dżeppetto i Pinokio oraz Antonio byli szczęśliwi.Pinokio poszedl zaprosić kolegów na swoje święto.Długo nie mógł znaleźć swojego przyjaciela Knota.Wkońcu znalazł go na końcu starej chaty.Hultaj Knot właśnie tego dnia o północy jechał do Krainy Zabawek i namawiał na to także Pinokia.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Pinokio idąc do szkoły zauważył teatrzyk.. Uważa, że brakuje mu serca.. CZAS WYDARZEŃ.. Jednak podczas opowiadania pajacowi coraz bardziej wydłużał się nos..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt